İnstagram Favoriler Özellikleri ve Dahası

Instagram, favoriler özelliği olarak adlandırılan yeni bir özelliği sundu, bu özellik sayesinde kullanıcılar Instagram akışlarını düzenleyebilecekler. Ana akış karmaşık olmayacak bu özellik sayesinde. Ana akışta, takip etmek istediğiniz kişileri görme imkanınız olacak. Favorileri nasıl ekleriz merak ediyor musunuz? Öğrenmek için devam edelim!


Instagram Favoriler Özellikleri ve Dahası Nedir?

Instagram, yüzlerce kişiyi takip eden ve bu yüzden ana akış listesi karmaşık görünen kullanıcılar için bu özelliği düzenledi. Favoriler adlı yeni özelliğini kullanıcılara sundu. Böylece belirli ve istenen hesaplar ön plana çıkartılarak ana akıştaki karmaşık görünümün önüne geçilmesi hedefleniyor.

Instagram Favoriler özelliği sayesinde gereksiz paylaşımlara maruz kalmayacaksınız.

Instagram bugün bu özelliği kullanıcılarına sunmaya başladı. Favoriler kısmına bir bildirim ekledi. “Hiçbir içeriğini kaçırmak istemediğin hesapları seç” bildirimi ile bizleri bilgilendirdi.

Instagram’da karşımıza çıkan “Akışta görmenin yeni yolları için dokun” seçeneği ile bize yeni özelliği tanıttı. Dokunduktan sonra karşımıza iki seçenek çıktı.

  1. Takip ettiklerin
  2. Favorilerin

Instagram bu özellikte “Favorilerin” bölümünün üzerinde çalışmıştır. Görsel olarak sizlere karşılacağınız görüntüyü paylaştım. İnceleyebilirsiniz.

Hesapları Favori Listeme Nasıl Eklerim?

Favoriler olarak adlandırılan bu özellik, kullanıcıların ana sayfasında hangi hesaplara öncelik verileceğinin belirlenmesini sağlıyor. Yani aslında Instagram size öne çıkacak gönderiler için seçim şansı sunulacak.

Öne çıkacak gönderileri belirlememiz için bazı aşamaları uygulamak gerekmektedir. Bu aşamalar şöyledir;

  1. Sol üst köşede yer alan “Instagram” yazısına dokunun.
  2. Karşınıza çıkan seçeneklerden “Favoriler“‘e dokunun.
  3. Sağ üst köşede bulunan “Üç Çizgi” seçeneğine dokunun.
  4. “+”  simgesine dokunun.
  5. İstediğiniz kullanıcıları buradan seçtikten sonra, “Favorileri Onayla” seçeneğine dokunun.

Artık Favori kullanıcılarınızı belirlemiş oldunuz. Bundan sonra Favori akışına tıkladığınız zaman karşınıza sizin belirlediğiniz kullanıcılar çıkacaktır.

 

Favorilere Eklediğim Kişilere Bildirim Gider mi?

Favorilere eklediğin hesaplar başka kullanıcılar tarafından görünmez. En çok merak edilecek konuya açıklık getirmek istiyorum. Instagram’ın da bu bilgiyi şu şekilde açıklamıştır:

Listende kimlerin olduğunu sadece sen görebilirsin” Favori listendeki hesaplar kendilerini eklediğinde veya çıkardığında bildirim almayacak.

Bu demek oluyor ki; senin favoriye eklediğin hesap senin onu eklediğini bilmeyecek. Sen takip edebilirsin ama onun haberi olmayacaktır. İstediğin kişiyi favorine gönül rahatlığıyla ekleyebilirsin.

 

Instagram Takip Ettiklerin Özelliği Nedir?

Instagram takip ettiklerin özelliği sayesinde daha fazla etkileşim içinde olduğun hesapları görebileceksin. Takip ettiğin, gönderilerini beğendiğin, mesajlaştığın hesaplar bu bölümde yer alacak. Etkileşime girmediğin hesaplar bu bölümde görünmeyecektir.

Instagram takip ettiklerin bölümünü görmek için;

  1. Sol üst köşede yer alan “Instagram” yazısına dokunun.
  2. Karşınıza çıkan seçeneklerden “Takip Ettiklerin“‘e dokunun.
  3. Takip ettiğiniz hesaplar akış olarak karşınıza çıkacaktır.

Görsel olarak size incelemeniz için bıraktım. İnceleyebilirsiniz.