İnstagram Yakın Arkadaş Ayarlaması Nasıl Olur ?

İnstagramda Yakın Arkadaş Ayarlaması Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sosyal medya kanallarından biri olan Instagram platformunda Instagram Yakın Arkadaşlarımı nasıl kurabilirim?Bu özellik devreye giriyor. Bu özellik kullanıcılar tarafından oldukça talep edildi. Çünkü platform kullanıcıları, bazı arkadaşlarının paylaştıkları her paylaşımı görmesini istemeyebilir. Bu özellik, herkesin paylaştığı hikayeleri herkesten kolayca gizlemesine olanak tanır. Çok sayıda kullanıcının ilgisini çeken bir platformda, kullanıcılara her gün farklı özellikler sunuluyor. Bu nedenle platformda takipçi sayınız fazlaysa yeni eklenen özellik işinize daha çok yarayabilir. Yakın arkadaş özelliği de kullanıcıların ilgisini çekti. Bu da platform kullanıcılarının mevcut profilleri dışında özel bir hesap açmalarına gerek olmadığı anlamına geliyor.

Yakın Arkadaşlar özelliği kullanıcılara nasıl fayda sağlıyor?

Instagram şu anda en fazla kullanıcı sayısına sahip en popüler sosyal medya platformudur. Platformun kullanıcılarına yeni özellikler sunmadığı gün geçmiyor. Instagram, kullanıcılara kolaylık sağlayan günlük güncelleme özelliği nedeniyle birçok kullanıcının ilgisini çekmeye devam ediyor. Platforma “Yakın Arkadaşları Düzenle” seçeneğinin eklenmesiyle kullanıcılar artık özellikle hikayelerini paylaşma konusunda kendilerini daha rahat hissedebilecekler. Çünkü kullanıcılar, yakın arkadaşlarıyla paylaşılan hikayeleri paylaşan izleyicilere müdahale etmek için “Yakın Arkadaşları” seçeneğini kullanabiliyor. Bu şekilde, tüm kullanıcılara en özel fotoğraflarınızı, videolarınızı ve diğer paylaşımlarınızı diğer takipçilerden gizleyerek görüntüleme hakkını verebilirsiniz. Bu özellik kullanıcılara oldukça fayda sağlıyor. Yakın Arkadaşlar özelliğinin kullanıma sunulmasıyla birlikte kullanıcıların özel bir profile ihtiyacı kalmıyor. Aynı zamanda profilinizi marka sahipliği veya ticari amaçla kullanıyor olsanız bile Yakın Arkadaşlar özelliğini kullanabilirsiniz.

Yakın arkadaş listesini nasıl oluştururum?

Instagram, sosyal medya platformunun bazı özelliklerini sürekli olarak güncelliyor. Bu güncellemelerin ardından çeşitli özellikler kullanıcılara sunulacak. Son olarak yakın zamanda platforma eklenen "Yakın Arkadaşlar" seçeneği de piyasaya sürüldüğü günden bu yana kullanıcılar tarafından yoğun ilgi gördü ve beğenildi. Bu platformun kullanıcıları, takipçileri arasındaki yakın arkadaşlarının listesini kolaylıkla düzenleyebilir. Yakınınızdaki kişileri, özel anlarınızı ve fotoğraflarınızı paylaşmak istediğiniz kişileri Yakın Arkadaşlar listenize ekleyebilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyerek yakın arkadaş listenizi kolayca düzenleyebilirsiniz: Instagram profilinize gidin ve buradaki üç çizgiye tıklayın. "Arkadaşları Kapat" seçeneğini seçmelisiniz. Mevcut takipçileriniz burada listelenecektir. Tüm takipçileriniz arasından bulduğunuz arkadaşlarınızı yakın arkadaş listenize ekleyebilirsiniz. Bu sayede kolaylıkla yakın arkadaş listesi oluşturabilirsiniz. Ayrıca yakın bir arkadaşınızı listenize eklerseniz ona bildirim gönderilmeyecektir.

Bir gönderiyi en yakın arkadaşlarımla nasıl paylaşırım?

Instagram platformunda fotoğraf ve video paylaşmak istiyorsanız gönderilerinizi en yakın arkadaşlarınız ve tüm takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihlerinize bağlıdır ve başkaları tarafından anlaşılmayabilir. "Paylaşmak istediğin hikayeyi paylaş" dediğinde en yakın arkadaşlarına ve hikayelerine yönelik seçenekleri göreceksin. Yakın arkadaşlarınızla paylaşmak istiyorsanız "Yakın Arkadaşlar" seçeneğini seçmelisiniz.

Takipçilerimi Yakın Arkadaşlar listemden nasıl çıkarırım?

Platform, yakın arkadaş listenizi düzenlemenizi kolaylaştırıyor ancak aynı zamanda gönderilerinizi görmesini istemediğiniz takipçileri de listenizden kaldırabilirsiniz. Bir kişiyi yakın arkadaş listenizden çıkarmak çok kolaydır. Eklediğiniz kişilere bildirim gelmeyeceği gibi, Yakın Arkadaşlar listenizden çıkardığınız kişilere de bu durum bildirilmeyecektir. Listenizden çıkarmak istediğiniz kişinin ismine gidip Kaldır seçeneğini seçerseniz o kişi Yakın Arkadaşlar listenizde otomatik olarak görünmeyecektir.

Yakın arkadaş listenizdeki kişi sayısı önemli mi?

Instagram'ın Yakın Arkadaşlar özelliği, herkese gönderilerinizi görme şansı vermenizi sağlar. Ayrıca yakın arkadaş listenizde belirli bir kişi sayısı yoktur. Listeye istediğiniz kadar kişi ekleyebilirsiniz.